Wybieramy najfajniejszego wolontariusza Szlachetnej Paczki

Trwa druga edycja konkursu na Najfajniejszych Wolontariuszy Programów Społecznych – Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości. Oto finaliści tegorocznej edycji! Nie ma na co czekać - głosujcie już teraz.

Do konkursu nie można było zgłaszać się samodzielnie. Kandydatów zgłosić mógł lider, koordynator lub inny wolontariusz. 

Reklama

Czym jest bycie "najfajniejszym"? W tym roku jury stawiało na dwie rzeczy: podejmowanie wyzwań i dbanie o swój rozwój, a także inspirowanie do tego innych. Spośród nadesłanych propozycji do finału zakwalifikowano 16 osób - po jednej z każdego województwa.

Finaliści zostali poproszeni o kilka słów na swój temat i nagranie krótkiego filmiku. Oto oni! Zapraszamy do oglądania i głosowania!

Justyna Zalewska

Justyna - Wolontariuszka i Koordynatorka Regionalna Paczki - województwo podlaskie.

Justyna o sobie: "Jestem osobą, dla której nie ma rzeczy niemożliwych, tylko najwyższej są trudne w wykonaniu. Jestem otwarta i zawsze znajdę czas, aby porozmawiać. Uwielbiam ludzi, gdyż to oni motywują i inspirują mnie do działania".

Justyna Zimny-Frużyńska

Justyna - Wolontariuszka i Liderka Paczki - województwo podkarpackie.

Justyna o sobie: "Szlachetna Paczka zmieniła moje życie. Drużyna harcerska i lokalne stowarzyszenie sprawiło, iż zrozumiałam, że pomaganie innym to coś, co dodaje mi siłę do działania. Mam nadzieję, że moja historia pokaże innym, że warto ruszyć z miejsca, nie rezygnując przy tym z życia osobistego czy zawodowego i zachęci ich do działania".

Marta Pyrkosz

Marta - Wolontariuszka i Specjalistka ds. Opisów w Paczce - województwo śląskie.

Marta o sobie: "Ze wszystkich nas nie wyróżnia mnie to, że jestem wolontariuszką Szlachetnej Paczki, to już wszyscy wiemy. Moją energię, optymizm i siłę wykorzystuję w pracy z dziećmi, wolontariacie oraz różnych wyzwaniach. Kiedy ktoś mówi, że coś jest niemożliwe, odpowiadam: Potrzymaj mi... kawę".

Kamil Dziula

Kamil - Wolontariusz i Koordynator ds. Logistyki Paczki - województwo świętokrzyskie

Kamil o sobie: "Kamil - osoba, której wszędzie jest pełno. Można powiedzieć: gdzie ktoś nie może, tam Kamila pośle. Tak opisała mnie moja Koordynatorka Ola. Nie należę do osób, które się poddają. Dążę do celu i chętnie podejmuję nowe wyzwania. Pamiętajcie, nie ma rzeczy niemożliwych. Wystarczą tak naprawdę chęci".

Barbara Nowak

Barbara - Wolontariuszka i Specjalista ds. Opisów - województwo wielkopolskie.

Basia o sobie: "Spełniam się pomagając rodzinom w potrzebie. Otacza mnie mnóstwo wspaniałych ludzi i to z nimi tworzę wspaniałe rzeczy. Nie wiem, czy jestem najfajniejszą wolontariuszką, ale na pewno jestem częścią najfajniejszej drużyny SuperW! Zgadzasz się? :)".

Marzena Cichomska

Marzena - Wolontariuszka i Liderka Paczki - województwo warmińsko-mazurskie.

Marzena o sobie: "I wiecie co...? Jestem tym impulsem do zmiany, bo... lubię ludzi!".

Wiktoria Kwas

Wiktoria - Wolontariuszka i Zastępca Lidera Rejonu Paczki - województwo zachodniopomorskie.

Wiktoria o sobie: "Działam w wolontariacie Paczki w gminie Wolin. Uwielbiam ludzi! Będę wdzięczna za każdy głos".

Paulina Szulc

Paulina  - Wolontariuszka i Specjalistka ds. Opisów - województwo pomorskie.

Paulina o sobie: "Gdy ty zastanawiasz się nad jutrzejszym popołudniem, gwarantuję ci, że ja w tym czasie zaplanowałam już zbiórkę żywności, kolejne zajęcia z harcerzami i sprawdziłam kilka opisów z projektu Szlachetna Paczka. Wierzę, że każdy ma w sobie energię dla innych - dzielmy się nią! A gdy tylko masz ochotę, usiądź i wypij że mną herbatę".

Zobacz pozostałych kandydatów

Reklama