Wielka Gala Szlachetnej Paczki

To będzie niezwykły wieczór: wzruszające historie, prawdziwe emocje i piękni ludzie, którzy co roku łączą siły, by nieść pomoc potrzebującym i zmieniać ich historie – na dobre! Podczas Gali XVIII edycji Szlachetnej Paczki wystąpią m.in. Halina Mlynkova, Małgorzata Ostrowska, Igor Herbut, Sound'n Grace oraz Pectus. Początek o godz. 20:05 w TVN.

Szlachetna Paczka to jeden z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce. Istnieje od 2001 roku i jest jedynym na świecie systemem pomocy bezpośredniej, który łączy ogromną skalę działania z tym, że konkretny człowiek wciąż pomaga w nim konkretnemu człowiekowi.  Przez 18 lat w działania Paczki włączyło się blisko 4 mln osób, a łączna wartość pomocy materialnej, przekazanej ponad 150 tys. rodzin w potrzebie przekroczyła ćwierć miliarda złotych.

Reklama

Święto wolontariuszy

Gala Szlachetnej Paczki, która po raz pierwszy będzie transmitowana na żywo w telewizji, to przede wszystkim święto wolontariuszy i okazja do tego, by podziękować im za ich zaangażowanie i pracę na rzecz tysięcy rodzin, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. 

- Wolontariusze to krwiobieg Szlachetnej Paczki. Bez nich nie pomoc nie byłaby możliwa - mówi Joanna Sadzik, prezes zarządu Stowarzyszenia WIOSNA, które organizuje Szlachetną Paczkę. - To oni docierają co roku do tysięcy rodzin w całej Polsce. Poświęcają swój czas i energię, by odnaleźć tych, którzy najbardziej potrzebują pomocy. Ich roli nie da się przecenić.

Jednym z punktów wydarzenia będzie rozstrzygnięcie konkursu na najfajniejszego wolontariusza i wolontariuszkę.

Historie zmiany

Galę Szlachetnej Paczki poprowadzą Ewa Drzyzga, Olivier Janiak i Marcin Zaborski. Na scenie, oprócz wolontariuszy i darczyńców Szlachetnej Paczki, pojawią się również znakomici artyści, m.in. Halina Mlynkova, Małgorzata Ostrowska, Igor Herbut, Sound'n Grace oraz Pectus. Prowadzący będą też rozmawiać z ambasadorami Szlachetnej Paczki, a wybitni aktorzy przeczytają poruszające historie, które znalazły się w tegorocznym Raporcie o biedzie, wyjątkowym opracowaniu, przygotowywanym na podstawie tysięcy spotkań i rozmów, jakie odbyli wolontariusze.

Ponadto na antenie TVN zobaczymy przygotowane specjalnie na Galę filmy pokazujące, jak działa Szlachetna Paczka, i poznamy niezwykłe historie zmian, jakie dokonały się za jej sprawą.

Reklama