Weekend cudów w całym kraju. Paczka od Interii

W całej Polsce trwa weekend cudów - kilkanaście tysięcy rodzin w potrzebie otrzyma przekazane przez darczyńców paczki. Pracownicy i przyjaciele Interii przygotowali jedną z nich.

Sobota i niedziela 8-9 grudnia to wielki finał Szlachetnej Paczki. Darczyńcy, którzy od połowy listopada wybierali rodziny z internetowej bazy na stronie Szlachetnej Paczki, a następnie przygotowywali dla nich pomoc dopasowaną do ich indywidualnych potrzeb, dowożą paczki do specjalnych magazynów, skąd zabierają je wolontariusze, by dostarczyć pomoc do konkretnych rodzin.

Reklama

W akcji wzięła udział także Interia. W przygotowanie paczki włączyli się obecni i byli pracownicy firmy, a także nasi znajomi i przyjaciele. Dzięki ich zaangażowaniu udało się skompletować pełen zestaw odpowiednich podarunków. Paczka powędrowała do rodziny wielodzietnej, która znalazła się w bardzo trudnej sytuacji. W tym roku zmarł jeden z rodziców. Drugi samotnie wychowuje czworo małych dzieci i opiekuje się ciężko chorą mamą.

Finał to nie koniec

Nazywany "weekendem cudów" finał Paczki to kulminacyjny moment projektu, ale nie jego koniec. Szlachetna Paczka działa przez cały rok, a wolontariusze pracują z rodzinami nad tym, by trwale poprawić ich sytuację, pomagając im samodzielnie radzić sobie z trudnościami.

Na stronie Szlachetnej Paczki wciąż można wesprzeć Paczkę bezpośrednią wpłatą lub znaleźć tam inny sposób pomagania, który wyda nam się najbardziej odpowiedni - na przykład wsparcie dzieci z Akademii Przyszłości, która pomaga uczniom z trudnościami w szkole, by uwierzyli w siebie i nie bali się realizować swoich pasji.


 

Reklama