Team Igi Świątek przygotowuje Szlachetną Paczkę. Bo pomaganie to sport drużynowy

– Pomaganie daje mi poczucie, że to, co robię ze swoim życiem ma też wpływ na innych. Mogę wykorzystać swój sukces właśnie do tego, żeby innym żyło się lepiej – mówi Iga Świątek, zwyciężczyni French Open 2020, która wspólnie ze swoim teamem dołączyła w tym roku do drużyny Szlachetnej Paczki. Mimo że na korcie zostaje z przeciwniczką sam na sam, to przy każdej rozgrywce korzysta z siły i wsparcia całego sztabu. Dziś Iga Świątek współtworzy taki zespół pomocy dla rodziny pani Alicji, która musi mierzyć się z problemami zupełnie sama. W Szlachetną Paczkę zaangażował się cały Team Świątek: Tomasz Świątek, psycholożka Daria Abramowicz, trenerzy Piotr Sierzputowski i Maciej Ryszczuk oraz managerki Paulina Wójtowicz i Paulina Rożenek.

- Przychodzi taki moment w sportowej drodze, w którym nam jest lepiej. W którym zawodnik osiąga sukces. Jeżeli wówczas możemy w pewnym sensie coś oddać, podać dalej i pomóc komuś innemu, to dla nas jest to duża wartość, która ubogaca także nas - mówi Daria Abramowicz, psycholożka Igi. - To jest właśnie ten moment, żeby móc komuś pomóc. Jesteśmy tutaj, żeby dla tej pani, dla tej rodziny robić prezenty - dodaje Tomasz Świątek, tata Igi, polski wioślarz, olimpijczyk z Seulu z 1988 roku.

Reklama

Zobacz relację wideo z przygotowywania Szlachetnej Paczki przez drużynę Igi Świątek.

Walczyć samodzielnie, ale nie samotnie. Rodziny wciąż czekają na pomoc

Każdy zawodnik sportów indywidualnych jest sam na sam ze swoim przeciwnikiem w trakcie rozgrywek. Sam na korcie, jak Iga Świątek. W rzeczywistości może liczyć na wsparcie swojego zespołu. Ta świadomość daje ogromną siłę. Pozwala walczyć samodzielnie, ale nie samotnie. Podobnie wielu z nas w codziennym życiu może liczyć na drugiego człowieka, na bliskich, którzy się o nas troszczą.

- Mimo tego, że tenis jest indywidualnym sportem, to za mną stoi cały sztab ludzi, którzy mnie wspierają na co dzień. To jest właściwie moja druga rodzina - mówi Iga Świątek. - Wypracowaliśmy sobie świetną relację, czuję, że mam wokół siebie sieć wsparcia.

Tego szczęścia bardzo często nie mają rodziny potrzebujące ze Szlachetnej Paczki, które zmagają się z przetrwaniem każdego kolejnego dnia samotnie, tak jak pani Alicja, której zdecydował się pomóc Team Igi Świątek. Ty też możesz pomóc na https://www.szlachetnapaczka.pl/.

Komu pomaga Team Igi Świątek?

Pani Alicja ma czwórkę dzieci. Ich wychowaniem i utrzymaniem zajmuje się zupełnie sama. Jest im bardzo ciężko. Największym marzeniem kobiety jest to, by jej pociechy pomimo trudności nigdy się nie poddawały. Tak jak ona.

- Pani Alicja, kiedyś pełna pasji, realizująca swoje pasje sportowe, studiująca, dzisiaj po bardzo trudnych doświadczeniach osobistych i opuszczeniu partnera, który stosował wobec niej przemoc, stara się stworzyć bezpieczny świat i możliwą przyszłość dla swoich dzieci. Dzieci, które nie marzą o niczym wielkim. Dla dzieci, które chciałyby po prostu mieć oddzielne kocyki, pod którymi śpią i wspólny wózek dla lalek - mówi Daria Abramowicz, psycholożka Teamu Świątek.

- Czytając historię o pani Alicji... mieliśmy łzy w oczach. To jest naprawdę bardzo silna kobieta. Pokazuje, że z każdego przypadku, nawet ciężkiego, można wyjść - dodaje Paulina Wójtowicz, managerka Igi Świątek. 

W Szlachetnej Paczce od zespołu Igi Świątek oprócz zapasów jedzenia, koców czy środków czystości znajdzie się też piętrowe łóżko - dzieci chciałyby spać każdy w swoim, ale niestety w mieszkaniu brakuje miejsca na pojedyncze łóżka.

- Zgodnie z chęcią i postawą Igi, chcieliśmy przekuć jej sukces w jeszcze większe dobro. Szlachetna Paczka niewątpliwie niesie ze sobą misję, która jest bliska naszemu sercu - wspiera potrzebujące rodziny, które już nie mają siły prosić o wsparcie, które są często wykluczone i zapomniane. Cieszymy się, że możemy pomóc oraz zachęcić innych do zaangażowania się w pomoc - mówi Paulina Rożenek, PR managerka Teamu Świątek.

Pomaganie to sport drużynowy, ty też możesz pomóc!

- Myślę, że w tym momencie bardzo istotne jest, by pokazać innym, że można pomagać, jak łatwo jest pomagać, ile to daje radości. Myślę, że widać, jaką radość nam to daje drużynowo - mówi Maciej Ryszczuk, trener przygotowania motorycznego i fizjoterapeuta Igi Świątek.

- To jest coś, co łączy ludzi. Nawet w naszym teamie, gdzie znamy się jak przysłowiowe łyse konie, jest to coś fajnego - dodaje Piotr Sierzputowski, trener polskiej tenisistki.

Wiele potrzebujących rodzin ze Szlachetnej Paczki wciąż czeka na pomoc. Nie pozwólmy, aby nie otrzymali wsparcia. Wielokrotnie pokazaliśmy, że potrafimy się mobilizować i łączyć siły w najtrudniejszych momentach. Teraz jest właśnie taki moment. Ty i Twoja drużyna macie jeszcze kilka dni na pomoc!

- Zachęcam wszystkich do wzięcia udziału, to jest duża satysfakcja. Poczucie, że można komuś pomóc jest bardzo pozytywne i daje dużo ciepła, zwłaszcza w tym zimowym okresie - zachęca Iga Światek.

Pomaganie to sport drużynowy. Nadal kilkaset rodzin czeka na wsparcie. Wejdź na https://www.szlachetnapaczka.pl/ i pomóż tym, którzy mieli mniej szczęścia. Wciąż możesz im pomóc. Ty i Twoja drużyna macie jeszcze kilka dni na pomoc!

Reklama