„Pomagać należy nie pomimo ciężkich czasów, ale przede wszystkim dlatego, że są ciężkie czasy”. Piłkarze reprezentacji Polski przygotowują Szlachetną Paczkę

– W tym roku pomagamy rodzinie pani Małgorzaty i pana Jana – mówi Robert Lewandowski, który razem z drużyną reprezentacji Polski po raz kolejny przygotowuje dedykowaną pomoc dla potrzebujących w ramach Szlachetnej Paczki. – W okresie pandemii ta pomoc jeszcze bardziej jest potrzebna. Każdy z nas musi się zmobilizować jeszcze bardziej – podkreśla Grzegorz Krychowiak.

Prawdziwa miłość, ślub, dziecko - tym razem w życiu pani Małgorzaty wszystko miało być jak z bajki. I wtedy przyszła diagnoza. Nowonarodzony Dawidek cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. Rodzice zaryzykowali wszystko, by zawalczyć o syna - przeprowadzili się za granicę na terapię eksperymentalną. Udało się, chłopiec zaczął jeść i poruszać rączkami. Wyjazd i leczenie zupełnie jednak zrujnowały finanse rodziny.

Reklama

- Po powrocie do Polski wpadli w finansowe problemy, ale co ważne - cały czas są razem i wspierają się nawzajem. Działają jak drużyna - dodaje Robert Lewandowski.

Zobacz wideo z tegorocznej Szlachetnej Paczki reprezentacji Polski. I pomóż na www.szlachetnapaczka.pl.

"Szlachetna Paczka jest dla nas ważną tradycją"

Piłkarze reprezentacji Polski to jedni z najwierniejszych kibiców - Szlachetnej Paczki. Są drużyną nie tylko na boisku - od lat zespołowo wspierają tych, którym brakuje szczęścia. W tym roku Szlachetna Paczka jest potrzebna bardziej niż kiedykolwiek, dlatego - mimo przeciwności związanych z pandemią - sportowcy po raz kolejny angażują się w pomoc.  

- Szlachetna Paczka jest ważną tradycją dla nas, reprezentantów - mówi Wojciech Szczęsny. - Myślę, że pomagać należy nie pomimo ciężkich czasów, ale przede wszystkim dlatego, że są ciężkie czasy. Im cięższe czasy, tym bardziej ci, którzy mogą sobie na to pozwolić, powinni i muszą pomagać osobom słabszym.

- Pomaganie jest dla nas bardzo istotne, zwłaszcza w tym roku, gdzie jest wiele problemów, wiele spraw, które prawdopodobnie nie poszły po myśli ze względu na epidemię - mówi Łukasz Fabiański. - Przede wszystkim w takim momencie my jako reprezentanci jesteśmy świadomi tego, że przede wszystkim musimy pomagać. I starać się też dodawać swoimi czynami dużo nadziei i otuchy tym, którzy tego potrzebują. Kontynuuj lub rozpocznij w gronie swoich bliskich okołoświąteczną tradycję przygotowania Szlachetnej Paczki. Wejdź na www.szlachetnapaczka.pl i wybierz rodzinę.

Ty też możesz dołączyć do drużyny Szlachetnej Paczki

Szlachetna Paczka już od 20 lat pomaga tym, którzy zmagają się z trudną, niezawinioną sytuacją. Tegoroczna edycja jest szczególna - wsparcie trafi bowiem zarówno do osób starszych, schorowanych, z niepełnosprawnościami, jak i do tych, którzy szczególnie ucierpieli w wyniku pandemii. Wśród potrzebujących są też całe rodziny, które ledwo wiążą koniec z końcem, jednej z nich pomogą w tym roku nasi piłkarze.

- Bycie reprezentantem Polski nie oznacza tylko gry na boisku, ale godne reprezentowanie całego naszego kraju i dawanie dobrego przykładu - podkreśla Wojciech Szczęsny.

- Musicie wiedzieć, że my - osoby, które Was wspierają - jesteśmy z Wami. Możecie czuć nasze wsparcie na Waszych plecach - mówi w kierunku potrzebujących Bartosz Bereszyński.

Szlachetna Paczka to nie tylko pomoc materialna. To przede wszystkim spotkaniem z drugim człowiekiem, chwila, w której zatrzymujemy się, by poznać historię potrzebujących. Wybranie rodziny ze strony Szlachetnej Paczki, zorganizowanie potrzebnych rzeczy i dowóz do wskazanego magazynu to coś więcej, niż jednorazowe wsparcie materialne. Paczkowe rodziny, które w tzw. Weekend Cudów otrzymują za pośrednictwem wolontariuszy pakunki od darczyńców, odzyskują nadzieję w zmianę na lepsze, mogą poczuć się - często pierwszy raz od bardzo dawna - ważne i zauważone.

- Biorę udział w Szlachetnej Paczce już od dłuższego czasu, co roku.  Zachęcam do tego, żeby odwiedzić stronę Szlachetnej Paczki, gdzie można w bardzo łatwy sposób pomóc potrzebującym - dodaje Bartosz Bereszyński.

Dołącz do drużyny Szlachetnej Paczki i jak piłkarze reprezentacji Polski pomagaj tym, którzy mają mniej szczęścia. Wejdź na i wybierz rodzinę.

Reklama