Inspirujący spot Szlachetnej Paczki

13,5 tysiąca wolontariuszy, 800 lokalizacji w całej Polsce, dwa projekty i tylko jeden cel - mądrze pomagać potrzebującym. Stowarzyszenie WIOSNA – organizator Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości – przygotowało niezwykły spot.

Wolontariusze są kluczowymi osobami w projektach Stowarzyszenia WIOSNA - bez nich nie ma Paczki i Akademii. Wolontariusze docierają do rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji i określają, jaki rodzaj pomocy da im szansę na realną poprawę. 

Reklama

Jesteś osobą aktywną i odpowiedzialną? Chcesz się angażować  społecznie i pomagać razem z Paczką i Akademią? Zobacz niezwykły spot i zgłoś się!

Wolontariusze to zarówno osoby młode, studiujące, jak również osoby o ustabilizowanej sytuacji zawodowej.

Zostań wolontariuszem Szlachetnej Paczki

Wchodzą do świata biedy i czynią dobro

"SuperW" Szlachetnej Paczki łączą potrzebujących z darczyńcami. Wchodzą do świata biedy - tam, gdzie inni nie chcą, albo boją się wejść. Z kolei wolontariusze Akademii Przyszłości przez rok szkolny regularnie, raz w tygodniu, spotykają się z dziećmi, które borykają się z trudnościami w nauce. Wolontariusz staje się przyjacielem i mentorem dziecka. Uczy je wygrywać, wzmacnia jego dobre strony, podnosi jego samoocenę i sprawia, że dziecku zaczyna się chcieć. 

Aż 70 proc. zaangażowanych w Paczkę i Akademię uważa, że wolontariat to jedno z najważniejszych doświadczeń w ich życiu.

Dwa małe kroki, by zacząć pomagać

Kandydaci na wolontariuszy mogą zgłaszać się do września. Warto się jednak spieszyć. Kolejność zgłoszeń ma znaczenie. 

By zostać wolontariuszem Szlachetnej Paczki lub Akademii Przyszłości wystarczy wejść na stronę www.superw.pl i wypełnić krótki, intuicyjny formularz zgłoszeniowy. 

Następne kroki to rozmowa i jednodniowe wdrożenie. Po nich pozostaje już tylko podjąć decyzję i podpisać umowę. Kolejność zgłoszeń ma znaczenie.

Reklama